What's On at Haileybury

College calendar

College calendar

Haileybury runs a busy schedule of events and activities during term time. These include events organised by the College (such Chapel services, Drama and Music performances and Sports fixtures); by the Haileybury Society and by the Haileybury Parents' Association. For new or prospective parents, there are regular Open Days and Taster events to experience Haileybury at first hand.

Summer Term 2017

Week 1 (A)   Duty House: Trevelyan
April 2017
Mon 24 Apr
L6 IB and A Level internal examinations (to 29 Apr)
Sat 29 Apr
Non-Exeat Weekend (to 30 Apr)
10.15 am
LS Cricket vs St Albans (view sport website)
10.30 am
LS Rounders vs Kimbolton (view sport website)
11.30 am
Cricket vs St Alban's (view sport website)
12.00 pm
Cricket vs St Alban's (view sport website)
12.30 pm
The Eucharist
2.00 pm
Girls' Tennis vs King's, Canterbury (view sport website)
Boys' Tennis vs King's, Canterbury (view sport website)
Cricket vs St Alban's (view sport website)
2.15 pm
Girls' Football vs MCS, Oxford (view sport website)
2:30 pm
Athletics: Butler Shield (Harrow) (view sport website)
3.00 pm
Hailey Dog Show (Memorial Quad) (view map)
8.00 pm
Junior Disco (Big School) (view map)
Sun 30 Apr
3rd Sunday of Easter
Middles Geography Field Trip (to 2 May)
8.15 am
The Eucharist
10.30 am
The School Service. Preacher: Canon Chris Beales. OH (H65)
12.00 pm
OH tennis mixed v 1st VI                                                (view sport website)
2.00 pm
Boys' Tennis vs Old Haileyburians (view sport website)
7.00 pm
Batten Bistro Charity Event
Week 2 (B)   Duty House: Thomason
May 2017
Mon 1 May
May Day Bank Holiday (not observed at Haileybury)
IB Examinations (to 19 May)
L6 IB Research Week
4.30 pm
Teaching Staff Professional Development Session (all teaching staff)
Tue 2 May
I/GCSE Examinations (to 21 Jun)
7.30 am
The Eucharist
2.00 pm
Cricket vs VCC (Dutch Touring Team) JCA (H) (view sport website)
2.30 pm
Cricket vs Felsted (view sport website)
2.45 pm
Girls' Rounders vs Bishop's Storford College (view sport website)
7.30 pm
Open Concert (Bradby Hall) (view map)
Wed 3 May
9:00 am
GCSE Art Exam
2.30 pm
LS Cricket vs Westbook Hay (view sport website)
LS Rounders vs Saffron Walden High School (view sport website)
8.35 pm
House Croquet: Alb v Th, E v Tr (view sport website)
Thu 4 May
9.00 am
GCSE Art Exam
1.30 pm
Athletics: Achilles Relays (Iffley Rd, Oxford) (view sport website)
2.00 pm
Cricket vs VCC (Dutch Touring Team) JCB (H) (view sport website)
2.30 pm
Boys' Tennis vs Tonbridge (view sport website)
Golf vs Bedford (Woburn Golf Club) (view sport website)
7.00 pm
Colvin Parents' Wine Tasting
8.30 pm
House Night (no other activities this evening)
Fri 5 May
8.50 am - 5.00 pm
LS Drama Production Technical Rehearsal
9:00 am
GCSE Art Exam
7.30 pm
Dinner for Prep School Headteachers (1/2)
8.30 pm
Debating Society (VIth form only) - This House believes that life is easier at Haileybury if you are female (Grubber (café)) (view map)
Sat 6 May
Weekend Duty House: Kipling (to 7 May)
13+ Entance Examinations (2018 Entry)
Sailing Team Racing: RHS Spring Regatta (view sport website)
9.30 am
LS Rounders vs St Edmunds Invitation Festival (view sport website)
9.45 am
LS Rounders vs Haileybury Invitation Festival (view sport website)
Repeat of L6 Parents presentation on University Applications at Haileybury (Big School) (view map)
10.45 am
L6 IB Diploma Parents' Conference (Sports Hall) (view map)
12.30 pm
The Eucharist
1.30 pm
Girls' Football vs St Albans / MCS Oxford (triangular tournament) (H) (view sport website)
2.00 pm
Boys' Tennis vs Oundle (view sport website)
Girls' Tennis vs The Leys (view sport website)
2.30 pm
Cricket vs The Leys (view sport website)
4.00 pm
Hertford Theatre Concert
Sun 7 May
4th Sunday of Easter
DofE Gold Award Training day
8.15 am
The Eucharist
7.00 pm
Middles Parents' Conference (Sports Hall) (view map)
Week 3 (A)   Duty House: Colvin
Mon 8 May
2.30 pm
HPP Nutrition Sessions for LS Sports Scholars and HPP in Main School
4.30 pm
Teaching Staff Professional Development Session(s)
6.15 pm
Evensong at Worcester College Chapel, Worcester College, Oxford
Tue 9 May
7.30 am
The Eucharist
8.45 am
Physics, Biology and EES IA Day
9.45 am
Middles PHSE (HIV) talk (Bradby Hall) (view map)
11.00 am
U6 Geography A Level Revision Day with David Redfern
12.00 pm
150 Club Lunch (Master's Lodge) (view map)
1.45 pm
Food Committee Meeting
2.30 pm
Girls' Tennis vs Queenswood (view sport website)
4.00 pm
T20 Cricket vs New Hall (view sport website)
4.30 pm
Athletics: Herts League (Welwyn) (view sport website)
LS Drama Production Dress Rehearsal
HoD Committee Meeting
7.30 pm
Philosophy Society (Galpin Room) (view map)
Wed 10 May
9.00 am
Open Day - Lower School (11+)
A Level PE Moderation Day
2.30 pm
LS Cricket vs New Hall (view sport website)
3.00 pm
LS Rounders vs Kings Cambridge (view sport website)
8.35 pm
House Croquet: B v L, K v Aby (view sport website)
Thu 11 May
9.00 am
A Level Art Exam
2.00 pm
LS Drama Production: Peter Pan (matinee for Lower School and staff)
2.20 pm
SLT (Full) Meeting
2.30 pm
Girls' Football vs Chigwell (view sport website)
Cricket vs Brentwood (view sport website)
Boys' Tennis vs Harrow (view sport website)
4.00 pm
Golf vs Brentwood (Thorndon Park Golf Club) (view sport website)
5.30 pm
Main School Academic Scholars Enrichment (Galpin Room) (view map)
7.15 pm for 7.30 pm start
Lower School Drama Production: Peter Pan by J M Barrie (Ayckbourn Theatre) (view map) Book event
8.00 pm
Joint Thomason and Colvin event (Vths) at Thomason
Fri 12 May
9.00 am
A Level Art Exam
7.15 pm for 7.30 pm start
Lower School Drama Production: Peter Pan by J M Barrie (Ayckbourn Theatre) (view map) Book event
7.30 pm
Dinner for Prep School Headteachers (2/2)
Sat 13 May
Weekend Duty House: Alban's (to 14 May)
Sailing - BSDRA Easterns (Rutland Water) (view sport website)
10.00 am
LS Rounders vs Forest School (view sport website)
11.30 am
Cricket vs Haileybury Hermits (40 overs) (view sport website)
12.30 pm
Girls' Football vs BMS (view sport website)
Cricket vs Aldenham (view sport website)
The Eucharist
1.30 pm
Girls' Tennis vs Highgate (view sport website)
2.00 pm
Boys' Tennis vs The Leys (view sport website)
Boys' Tennis vs Culford (view sport website)
2.30 pm
Athletics: Rugby Match (Rugby) (view sport website)
Cricket vs Tonbridge (view sport website)
Girls' Rounders vs Kimbolton / The Leys (Triangular Tournament at Kimbolton) (view sport website)
4.00 pm
Trevelyan and Melvill Summer BBQ
7.15 pm for 7.30 pm start
Lower School Drama Production: Peter Pan by J M Barrie (Ayckbourn Theatre) (view map) Book event
Great British Tennis Weekend (Legends Tennis Centre) (view map)
Sun 14 May
5th Sunday of Easter
Run Hertford: Charity 10k event
8.15 am
The Eucharist
9.00 pm
Evening Chapel
Great British Tennis Weekend (Legends Tennis Centre) (view map)
Week 4 (B)   Duty House: Lawrence
Mon 15 May
GCE A Level Examinations (to 29 Jun)
9.00 am
A Level Art Exam
9.30 am
LS1 Geography trip to Hemel Hempstead
4.30 pm
Teaching Staff Professional Development Session(s)
7.30 pm
Schubertiade Recital Series 4 (Music School Foyer) (view map)
Tue 16 May
7.30 am
The Eucharist
12.10 pm
Middles Classics trip to Cambridge
2.30 pm
Cricket vs St George's, Weybridge (view sport website)
3.00 pm
Girls' Football vs Queenswood (view sport website)
4.30 pm
Athletics: Herts League (Welwyn) (view sport website)
8.35 pm
House Croquet: Th v C, Tr v M (view sport website)
Wed 17 May
2.30 pm
LS Cricket vs Lochinver House (view sport website)
2.45 pm
LS Tennis vs Felsted (view sport website)
Thu 18 May
1.10 pm
Co-Curricular Committee Meeting
2.20 pm
Golf vs Stowe (Stoke Park Golf Club) (view sport website)
2.30 pm
Girls' Rounders vs Chigwell (view sport website)
Cricket vs New Hall (20/20) (view sport website)
5.00 pm
HMs (Full) Committee Meeting
7.30 pm
Melvill HPA Event
8.30 pm
House Night (no other activities this evening)
Fri 19 May
5.30 pm
Taster Evening (fully booked)
7.30 pm
Piano Showcase (Music School Foyer) (view map)
8.30 pm
Debating Society (VIth form only) - This House would overthrow free market capitalism (Grubber (café)) (view map)
Sat 20 May
Weekend Duty House: Allenby (to 21 May)
Deadline for Upper Sixth A level subject reports
Sailing – Team Racing vs BXB + TBYC (Broxbourne SC) (view sport website)
9.30 am
LS Tennis vs Bancroft / St Edmunds / Highgate (triangular tournament) (view sport website)
12.30 pm
The Eucharist
1.00 pm
Girls' Football vs Highgate (view sport website)
1.30 pm
Cricket vs Bishops Stortford College (40 overs) (view sport website)
Girls' Cricket vs Berkhamsted (view sport website)
2.00 pm
Girls' Tennis vs Felsted (view sport website)
Boys' Tennis vs Tonbridge (view sport website)
Boys' Tennis vs Felsted (view sport website)
2.30 pm
Athletics: Rugby Relays (Rugby) (view sport website)
Sun 21 May
6th Sunday of Easter
8.15 am
The Eucharist
9.00 pm
Evening Chapel
Week 5 (A)   Duty House: Kipling
Mon 22 May
4.30 pm
Teaching Staff Professional Development Session(s)
5.30 pm
Wednesday Activities Options presentations to Removes (Ayckbourn Theatre) (view map)
Tue 23 May
7.30 am
The Eucharist
2.15 pm
Inter-House Cricket Matches (view sport website)
2.40 pm
Girls' Rounders vs Aldenham (view sport website)
Wed 24 May
2.00 pm
LS Cricket vs Lockers Park (view sport website)
2.30 pm
LS Rounders vs Bishops Stortford College (view sport website)
8.35 pm
House Croquet: L v H, Aby v BFr (view sport website)
Thu 25 May
Ascension Day
2.00 pm
Girls' and Boys' Senior House Tennis (view sport website)
2.15 pm
Inter-House Cricket Matches (view sport website)
2.20 pm
SLT (Full) Meeting
5.30 pm
Main School Academic Scholars Enrichment (Galpin Room) (view map)
8.15 pm
Ascension Day Service - Choral Evensong
Fri 26 May
Deadline for Upper Sixth A level tutor reports
2.45 pm
Inter-House Athletics (view sport website)
5.30 pm
End of year Art Show Private View (Art School) (view map)
6.00 pm
Leavers’ Chapel Service for Upper Sixth
6.30 pm
Upper Sixth drinks reception with OH Club Representatives (Master's Lodge) (view map)
7.30 pm
BBQ with the Rock Bands (Terrace) (view map)
Sat 27 May
Speech Day (Sports Hall) (view map)
Start of Half Term (dept after Speech Day at 3.30 pm)
Speech Day Exhibition (Art School) (view map)
9.00 am
Girls and Boys Junior House Tennis (view sport website)
10.00 am
Commemoration Service: Preacher: The Chaplain. The Revd Chris Briggs.
11.15 am
Speeches. Guest of Honour: John McCarthy CBE
11.30 am
Cricket vs MCC (view sport website)
Look forward
June 2017
Sun 4 Jun
9.00 am
Level 1 Assistant Coaching Qualification Tennis (view sport website)
End of Half Term (boarders return by 8.45 pm)
Week 6 (B)   Duty House: Hailey
Mon 5 Jun
Day Pupils return for 8.15 am
Lower School 1, Lower School 2, Removes and Middles Internal Exams
9.00 am
HoDs Training Day (3 of 4)
4.30 pm
Teaching Staff Professional Development Session(s)
Tue 6 Jun
7.30 am
The Eucharist
9.00 am
HoDs Training Day (4 of 4)
Wed 7 Jun
9.00 am
LAMDA exams
2.30 pm
LS Cricket vs York House (view sport website)
LS Tennis vs Kings Ely (view sport website)
8.35 pm
House Croquet: Alb v C, E v M (view sport website)
Thu 8 Jun
3.45 pm
Girls' Tennis vs St Edmund's College (view sport website)
4.30 pm
Athletics: Herts League (Welwyn) (view sport website)
Sports Management Meeting
5.30 pm
HoD Committee Meeting
7.30 pm 
Hispanic society event
Fri 9 Jun
2.00 pm - 5.00 pm
Dame Emma Kirkby and Marcia Hadjimarkos Masterclass (Bradby Hall) (view map)
8.00 pm
Joint Thomason and Colvin event (R+M) (Colvin) (view map)
8.30 pm
Debating Society (VIth form only) - This House would legalise prostitution (Grubber (café)) (view map)
Sat 10 Jun
Weekend Duty House: Bartle Frere (to 11 Jun)
8.00 am
Athletics: Herts County Championships (Hemel) (view sport website)
8.30 am
New Staff Induction Day
10.00 am
LS Tennis vs Kimbolton (view sport website)
10.15 am
LS Cricket vs Edge Grove (view sport website)
11.30 am
Cricket vs Kimbolton (view sport website)
12.15 am
Cricket vs Kimbolton (view sport website)
12.30 pm
The Eucharist
Alban's 40 Year Reunion (Alban's) (view map)
1.15 pm
Cricket vs Kimbolton (view sport website)
1.30 pm
Boys' Tennis vs The Perse: 1st, U15A, U15B, U14A, U14B (view sport website)
Girls' Tennis vs The Perse (view sport website)
2.00 pm
Cricket vs Kimbolton (view sport website)
Sun 11 Jun
Trinity Sunday
8.15 am
The Eucharist
9.00 am
Level 1 Assistant Coaching Qualification Tennis (view sport website)
11.00 am - 12.00 pm
Hertfordshire Festival of Music Viola and Piano with Sarah-Jane Bradley & John Lenehan (Bradby) (Bradby Hall) (view map)
9.00 pm
Evening Chapel
Week 7 (A)   Duty House: Alban's
Mon 12 Jun
HM Leavers' Letters to Master
Field Day (Middles only)
Sixth Form Climbing in Peak District (to 13 Jun)
4.30 pm
Teaching Staff Professional Development Session(s)
Tue 13 Jun
Field Day (Middles only)
7.30 am
The Eucharist
2.00 pm
Cricket vs Forty Club (view sport website)
4.45 pm
Athletics: Herts League (St Albans) (view sport website)
Wed 14 Jun
12.00 pm
Benefactors' (Master's Lodge) (view map)
2.00 pm
LS Girls' Football vs U13 Haileybury Football Tournament (view sport website)
2.30 pm
LS Cricket vs Beechwood Park (view sport website)
8.35 pm
House Croquet: B v H, K v BFr (view sport website)
Thu 15 Jun
9.00 am
HPV Vaccines (Health Centre) (view map)
The Haileybury STEM Challenge (Bradby Hall) (view map)
2.10 pm
Golf vs Hanbury Manor Members (Hanbury Manor) (view sport website)
2.20 pm
SLT (Full) Meeting
2.30 pm
Boys' Tennis vs Eton (view sport website)
4.15 pm
Girls' Football vs St Edmunds (view sport website)
5.00 pm
HMs (Full) Committee Meeting
5.30 pm
Main School Academic Scholars Enrichment (Galpin Room) (view map)
7.30 pm
Thomason and Colvin House Dining Society Event (Thomason) (view map)
Fri 16 Jun
7.30 pm
Music Scholars Showcase (Bradby Hall) (view map)
8.30 pm
Debating Society (VIth form only) - Formal Debate (Attlee Room) (view map)
Sat 17 Jun
Weekend Duty House: Lawrence (to 18 Jun)
9.00 am
OH Rackets (Richard Palmer Trophy) (view sport website)
9.30 am
LS Tennis vs Queenswood (view sport website)
11.30 am
Cricket vs Berkhamsted (view sport website)
12.00 pm
LS Rounders vs Edge Grove (view sport website)
12.15 pm
Cricket vs Berkhamsted (view sport website)
12.30 pm
The Eucharist
1.30 pm
Girls' Rounders vs Highate (view sport website)
Mixed Tennis vs The Leys (view sport website)
Cricket vs Berkhamsted (view sport website)
2.15 pm
Athletics: Marlborough Match (Marlborough) (view sport website)
Sun 18 Jun
1st Sunday after Trinity
Lower School Welcome Day
8.15 am
The Eucharist
9.00 pm
Evening Chapel
Week 8 (B)   Duty House: Batten
Mon 19 Jun
9.00 am
Gormenghast Technical Rehearsal Day (Removes and Middles)
10.00 am
Keynote Science A Level Seminar (1)
4.30 pm
Teaching Staff Professional Development Session(s)
Tue 20 Jun
7.30 am
The Eucharist
8:00 am
LS2 Trip to St Paul's
L6 Biology Field Trip to Dale Fort FSC (to 25 Jun)
2.00 pm
Girls' Football vs U15 Haileybury Tournament (view sport website)
Mixed House Tennis (view sport website)
4.30 pm
Gormenghast Dress Rehearsal (1/2)
Wed 21 Jun
U11 prep schools’ cricket festival (view sport website)
2.30 pm
LS Rounders vs Heathmount (view sport website)
8.35 pm
House Croquet: Semi-finals (view sport website)
Thu 22 Jun
Alban 1st Martyr of Britain
7.30 am
The Eucharist
10.00 am
Keynote Science A Level Seminar (2)
2.00 pm
Mixed House Tennis (view sport website)
Girls' Football vs U17 Haileybury Tournament (H) (view sport website)
4.30 pm
Gormenghast Dress Rehearsal (2/2)
5.00 pm
Chapel Service and BBQ for Lower School Parents and Pupils
Class of 2018 Evening (Grubber (café)) (view map)
8.30 pm
House Night (no other activities this evening)
Fri 23 Jun
LS1 Languages Day
4.30 pm
Gormenghast Rehearsal (tbc)
9.00 pm
Madrigals Concert (Great Amwell Pool)
Sat 24 Jun
Weekend Duty House: Melvill (to 25 Jun)
The Birth of St John the Baptist
Deadline for all subject reports for Lower School 1, Lower School 2, Removes, Middles and Lower Sixth
Lower School SPORTS DAY (view sport website)
11.30 am
Cricket vs Uppingham (view sport website)
12.00 pm
OH Reunion (Sixth Form Centre) (view map)
12.30 pm
The Eucharist
2.00 pm
Inter-House Sailing Competition (view sport website)
Senior House Rounders (view sport website)
Cricket vs Uppingham (view sport website)
Mixed Tennis vs Wellington (view sport website)
2.30 pm
Boys' Tennis vs Shiplake (view sport website)
7.30 pm
Concert in Holy Trinity Church, Chrishall
Sun 25 Jun
2nd Sunday after Trinity
Welcome Day
8.15 am
The Eucharist
9.00 am
Level 1 Assistant Coaching Qualification Tennis (view sport website)
2.00 pm
Cricket vs Privateers (view sport website)
7.30 pm
Edmonstone House Play: Richard III
Week 9 (A)   Duty House: Bartle Frere
Mon 26 Jun
Horizons+ Week (to 30 Jun)
Lower School Bushcraft Camp (to 28 Jun)
10.00 am
Keynote Science A Level Seminar (3)
2.00 pm
Removes and Middles Drama Production: Gormenghast (matinee performance) (Ayckbourn Theatre) (view map)
4.30 pm
Teaching Staff Professional Development Session(s)
7.15 pm for 7.30 pm start
Removes and Middles Drama Production: Gormenghast (Ayckbourn Theatre) (view map) Book event
Tue 27 Jun
7.30 am
The Eucharist
2.00 pm
Removes and Middles Drama Production: Gormenghast (matinee performance) (Ayckbourn Theatre) (view map)
2.30 pm
Boys' Tennis vs Westminster (view sport website)
T20 Cricket vs Bishop's Storford College (view sport website)
7.15 pm for 7.30 pm start
Removes and Middles Drama Production: Gormenghast (Ayckbourn Theatre) (view map) Book event
Wed 28 Jun
10.00 am
Golf vs Old Haileyburians (Royal St Georges) (view sport website)
1.30 pm
Cricket vs IvanHoe Australia (view sport website)
2.00 pm
House Croquet: Final (view sport website)
6.30 pm
Haileybury 5K Charity Fun Run
Thu 29 Jun
10.30 am
Cricket vs Cheltenham (view sport website)
1.00 pm
Upper Sixth Undergraduate Tutorial with Lawrence Baker, Haileybury Society Alumni Co-ordinator
2.20 pm
SLT (Full) Meeting
7.00 pm
Summer Concert: Proms In The Park (Pavilion Field) (view map)
Fri 30 Jun
10.00 am
Cricket vs Berkhamsted (6 a side competition) (view sport website)
End of Summer Term (dept 3.30 pm)
10.30 am
Cricket vs Cheltenham (view sport website)
3.10 pm
The Last Chapel of the Year
Look forward
July 2017
Sat 1 Jul
CCF Army Middles Trip to Summer Camp (Beckingham) (to 7 Jul)
9.00 am - 10.00 pm
DofE Gold Qualifying Expedition (Lake District) (to 6 Jul)
6.45 pm
Leavers' Ball
Sat 22 Jul
Great British Tennis Weekend (Legends Tennis Centre) (view map)
Sun 23 Jul
Great British Tennis Weekend (Legends Tennis Centre) (view map)
September 2017
Sun 3 Sep
6.00 pm
Start of Autumn Term: Upper Sixth College Prefects

Autumn Term 2017

Mon 4 Sep
2.30 pm
Start of Autumn Term: Lower Sixth (Year 12) new pupils
6.00 pm
Start of Autumn Term: Lower Sixth (Year 12) existing boarders
Tue 5 Sep
9.30 am
Start of Autumn Term: Lower Sixth (Year 12) existing day pupils
10.15 am
Start of Autumn Term: all Removes (Year 9) and new Middles (Year 10) pupils
10.30 am
Start of Autumn Term: all Lower School 1 (Year 7) pupils
6.00 pm
Start of Autumn Term: Lower School 2 (Year 8), Middles (Year 10), Fifths (Year 11) and Upper Sixth (Year 13) boarders
Wed 6 Sep
8.15 am
Start of Autumn Term: Lower School 2 (Year 8), Middles (Year 10), Fifths (Year 11) and Upper Sixth (Year 13) day pupils
Fri 29 Sep
Exeat Weekend (dept 1.00 pm) (to 1 Oct)
October 2017
Sat 7 Oct
9.00 am
Open Day Book event
Fri 20 Oct
Start of Half Term (dept 4.30 pm)
November 2017
Sun 5 Nov
End of Half Term (boarders return by 8.45 pm)
Fri 24 Nov
Exeat Weekend (dept 1.00 pm) (to 26 Nov)
December 2017
Fri 15 Dec
End of Term (dept 4.30 pm)

Spring Term 2018

January 2018
Mon 8 Jan
Start of Term (boarders return by 7.30 pm)
February 2018
Fri 9 Feb
Start of Half Term (dept 1.30 pm tbc)
Sun 18 Feb
End of Half Term (boarders return by 8.45 pm)
March 2018
Wed 28 Mar
End of Term (dept 3.30 pm)

Summer Term 2018

April 2018
Mon 16 Apr
Start of Term (boarders return 7.30 pm)
May 2018
Sat 26 May
Start of Half Term (dept after Speech Day at 3.30 pm)
June 2018
Sun 3 Jun
End of Half Term (boarders return by 8.45 pm)
Fri 29 Jun
End of Term (dept 3.30 pm)

Haileybury Hertford SG13 7NU01992 706200 Registered charity number 310013